Zuza v záhradách prichádza do slovenských kín spolu s holandským animovaným filmom Kvik

Zverejnené

30. júna 2022

Autor

Andrea Gažová

Kvik (réžia Mascha Halberstad) je animovaný film o 9-ročnej Babs, ktorá dostane od svojho starého otca ako darček prasiatko menom Kvik a presvedčí svojich rodičov, aby si ho nechali pod podmienkou, že Kvika vycvičí rovnako ako šteniatko. Ako predfilm uvedie Asociácia slovenských filmových klubov víťaza ceny za najlepší animovaný film na medzinárodnom filmovom festivale pre […]

Kvik (réžia Mascha Halberstad) je animovaný film o 9-ročnej Babs, ktorá dostane od svojho starého otca ako darček prasiatko menom Kvik a presvedčí svojich rodičov, aby si ho nechali pod podmienkou, že Kvika vycvičí rovnako ako šteniatko.

Zuza v záhradách

Ako predfilm uvedie Asociácia slovenských filmových klubov víťaza ceny za najlepší animovaný film na medzinárodnom filmovom festivale pre deti a mládež v Zlíne – Zuza v záhradách.

Zuza v záhradách (réžia Lucie Sunková) je poetický príbeh z kúzelnej záhrady o harmónii a pôvabe odlišnosti i o prekonávaní strachu a predsudkov. Zuza má záhradu. Ale nie pri dome, tá záhrada je v záhradnej kolónii za mestom. Kolónia znamená veľa malých záhrad, vpravo, vľavo a medzi nimi uličky. Z výšky kolónia vyzerá ako záhradné piškvorky. A Zuza je malé blonďavé dievčatko, ktoré do záhrady jazdí na bicykli so svojou mamou a otcom. Jedného dňa, keď sa Zuza vydá s otcom na prechádzku po kolónii, objavia na jej konci divokú tajomnú záhradu. Býva tam čierny pes a možno aj strašná Stará Bela. Ktovie. Zuza sa jej pre istotu bojí. Ale čo máte robiť, keď máte z niekoho strach, no nájdete na ceste jeho kľúč? Film Zuza v záhradách je poetickým rozprávaním o prekonávaní strachu a predsudkov a pôvabe odlišností.

Teaser k filmu Zuza v záhradách:

https://youtu.be/aKyEt32V7RE