Obeť bude mať svetovú premiéru v Benátkach a severoamerickú premiéru v Toronte

Zverejnené

17. augusta 2022

Autor

Andrea Gažová

Premiéra celovečerného debutu Michala Blaška sa uskutoční na najstaršom filmovom festivale na svete La Biennale di Venezia v sekcii Orizzonti už 6. septembra 2022. Nie je to však jediný úspech očakávaného filmu. Obeť bude mať aj severoamerickú premiéru v rámci jedného z najviac verejne navštevovaných festivalov na svete, na 47. ročníku Medzinárodného filmového festivalu v […]

Premiéra celovečerného debutu Michala Blaška sa uskutoční na najstaršom filmovom festivale na svete La Biennale di Venezia v sekcii Orizzonti už 6. septembra 2022. Nie je to však jediný úspech očakávaného filmu. Obeť bude mať aj severoamerickú premiéru v rámci jedného z najviac verejne navštevovaných festivalov na svete, na 47. ročníku Medzinárodného filmového festivalu v Toronte v sekcii Contemporary World Cinema!

Príbeh o dôvere matky a syna, ktorí sú v cudzom štáte odkázaní sami na seba

Slobodná matka z Ukrajiny žije so svojím synom v malom českom meste. Keď syna brutálne napadnú, celé mesto sa solidárne postaví na matkinu stranu a jednohlasne odsúdi rómskych páchateľov, ktorí sú údajne za útok zodpovední. Z incidentu sa stáva príbeh, ktorý naberá pod vplyvom osobností médií, politiky či verejnosti rozmanitú optiku.

Obeť, 2022

Slovenská predpremiéra filmu Obeť sa uskutoční 13. septembra 2022 na Filmovom festivale Cinematik v Piešťanoch. Do slovenských kín príde film 𝟏𝟓. 𝐬𝐞𝐩𝐭𝐞𝐦𝐛𝐫𝐚.