Film Zuza v záhradách mieri do Londýna

Zverejnené

1. septembra 2022

Autor

Andrea Gažová

Poetický príbeh z režisérskej aktovky Lucie Sunkovej bol vybraný do sekcie Animated Shorts For Younger Audiences na filmovom festivale BFI London Film Festival. Rozprávanie o prekonávaní strachu, predsudkov a pôvabe odlišností Zuza má záhradu. Ale nie pri dome, tá záhrada je v záhradnej kolónii za mestom. Kolónia znamená veľa malých záhrad, vpravo, vľavo a medzi […]

Poetický príbeh z režisérskej aktovky Lucie Sunkovej bol vybraný do sekcie Animated Shorts For Younger Audiences na filmovom festivale BFI London Film Festival.

Rozprávanie o prekonávaní strachu, predsudkov a pôvabe odlišností

Zuza má záhradu. Ale nie pri dome, tá záhrada je v záhradnej kolónii za mestom. Kolónia znamená veľa malých záhrad, vpravo, vľavo a medzi nimi uličky. Z výšky kolónia vyzerá ako záhradné piškvorky. A Zuza je malé blonďavé dievčatko, ktoré do záhrady jazdí na bicykli so svojou mamou a otcom. Jedného dňa, keď sa Zuza vydá s otcom na prechádzku po kolónii, objavia na jej konci divokú tajomnú záhradu. Býva tam čierny pes a možno aj strašná Stará Bela. Ktovie. Zuza sa jej pre istotu bojí. Ale čo máte robiť, keď máte z niekoho strach, no nájdete na ceste jeho kľúč? Film Zuza v záhradách je poetickým rozprávaním o prekonávaní strachu a predsudkov a pôvabe odlišností.

Zuza v záhradách bol vybraný do sekcie Animated Shorts For Young Audiences na filmovom festivale BFI London Film Festival.

Ocenenia filmu 2022:

Film Zuza v záhradách má na konte už niekoľko ocenení: Zlatá črievička za najlepší animovaný film pre deti – 62. Zlín Film Festival (Česko) Cena detskej poroty – 45. ročník medzinárodnej súťaže filmov pre deti a mládež na 68. MF krátkych filmov Oberhausen (Nemecko) (30. 4. – 9. 5.)