Týždeň
slovenského
filmu
3. - 9. apríl 2017
Kino Lumière
Bratislava
Týždeň slovenského filmu

Sprievodné podujatia

DISKUSIA: Ja, Olga Hepnarová - Psychopat v každom z nás

hepnarova

UPOZORNENIE: Kvôli veľkému záujmu o film a diskusiu odporúčame rezervovať si lístky na film čo najskôr na webstránke kina - diskusia začne bezprostredne po premietaní v kinosále K1 a môže sa stať, že nezostanú žiadne voľné miesta pre ďalších záujemcov a záujemkyne. Diskusia bude prebiehať len v slovenčine. 

Film Ja, Olga Hepnarová je venovaný skutočnej tragédii, počas ktorej v roku 1973 prišlo v Prahe o život 8 osôb. Mladá žena vtedy na električkovej zastávke narazila nákladným autom do skupinky náhodných postávajúcich. Film zbiera ocenenia doma i na svetových festivaloch a je nominovaný tiež na 5 filmových cien Slnko v sieti.

Uznávaný psychológ a súdny znalec Anton Heretik spolu so psychoterapeutičkou Andreou Heretikovou Marsalovou budú po premietaní snímky v rámci Týždňa slovenského filmu pátrať po príčinách Olginho správania a vysvetlia aj to, prečo je v názve diskusie nepresný výraz a prečo je presnejšie hovoriť, že sa v každom z nás skrýva agresor. Treba sa však báť?

nedeľa 9. 4. 2017, film: 18:00, kinosála K1, Kino Lumière (2,50€ / 1,50 €)

nedeľa 9. 4. 2017, diskusia: 19:50, kinosála K1, Kino Lumière (vstup voľný, prednostne pre držiteľov vstupeniek na film)